Ipbox Receivers Forum
WELCOME TO IPBOX RECEIVERS FORUM!
TO ACCESS THE WHOLE SITE YOU WILL NEED TO REGISTER.

IMAGES-PLUGINS-SKINS-EMUS-TUTORIALS

HomeHome  Latest posts since last visit  PortalPortal  RegisterRegister  Donations  Log inLog in  

Help us to keep our activities online by making a donation

Who is online?
In total there are 7 users online :: 0 Registered, 0 Hidden and 7 Guests

None

Most users ever online was 180 on 2016-02-28, 09:10
Keywords
oscam cccam indb hyperion enigma2 cuberevo vodka uboot mgcamd flash images 91hd NEBULA neutrino ipbox 9900 url2 image 9000 install 99hd 9900hd hdmu 9000hd sifteam password
December 2016
MonTueWedThuFriSatSun
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031 
CalendarCalendar

Share | 

Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)

View previous topic View next topic Go down 
Go to page : 1, 2  Next
AuthorMessage
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 10:08

Hali !
Ezt a topikot azért nyitottam, mert a F Ó R U M O K R A leginkább azért "járnak " az emberek (érdeklődők..), hogy valamilyen- a számukra éppen "fontos" - kérdésükre találjanak megoldást, választ.
Mindenki számára más lehet persze a fontossági sorrend, ehhez nem fér kétség.
Az ún. szakmai zsenik ilyesmin csak mosolyognak legtöbbször, pedig ŐK is csak elkezdték valamikor,valahol, valahogyan.
Jó, hogy léteznek a fórumok (mondjuk mint ez is..),mert az IPBOX tulajdonosok és "fanok" itt találhatnak igazán megfelelő "anyagot" (fontos infót..) boxukkal kapcsolatban.
Nem titok, nekem is van belőle (IPBox-ból..) és nagyon jónak is tartom.
Tehát itt lehet segítséget kérni úgy általánosan, ne korlátozzuk tehát ezt és ne határoljuk be valamivel !
Az elvárható lesz majd remélhetőleg, hogy a kérdések, segítségkérés tényleg az IPBox-okkal kapcsolatos.
Akkor rajta: Van kérdés ?
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 10:15

[You must be registered and logged in to see this link.] wrote:
Hali !
Ezt a topikot azért nyitottam, mert a F Ó R U M O K R A leginkább azért "járnak " az emberek (érdeklődők..), hogy valamilyen- a számukra éppen "fontos" - kérdésükre találjanak megoldást, választ.
Mindenki számára más lehet persze a fontossági sorrend, ehhez nem fér kétség.
Az ún. szakmai zsenik ilyesmin csak mosolyognak legtöbbször, pedig ŐK is csak elkezdték valamikor,valahol, valahogyan.
Jó, hogy léteznek a fórumok (mondjuk mint ez is..),mert az IPBOX tulajdonosok és "fanok" itt találhatnak igazán megfelelő "anyagot" (fontos infót..) boxukkal kapcsolatban.
Nem titok, nekem is van belőle (IPBox-ból..) és nagyon jónak is tartom.
Tehát itt lehet segítséget kérni úgy általánosan, ne korlátozzuk tehát ezt és ne határoljuk be valamivel !
Az elvárható lesz majd remélhetőleg, hogy a kérdések, segítségkérés tényleg az IPBox-okkal kapcsolatos.
Akkor rajta: Van kérdés ?

Akkor én mindjárt meg is ragadom az alkalmat (vicc nélkül..) és kérdésem a következő:
Tudna valaki segíteni abban, hogyan kell megváltoztatni az IP Box JELSZAVÁT (password) ?
Tudom ,hogy a Telnet erre alkalmas, azt már kevésbé, mi a pontos "menet" (lépésenként..) .
Van ezenkívül más lehetőség (technika ) ezzel kapcsolatban?
Ha igen akkor mi ?
No és persze a hogyan lenne a legfontosabb !!!
Előre is köszi a szakmai, hozzáértő válaszokat !
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 11:42

Ezt találtam egy fórumon :
"First you have to change your password at your Ipbox 9000 HD.
Open DCC 2.95, put the ip of your box. And then go to telnet.

To change password type:

passwd and the press enter

Type your new password twice. When its finished it will say password changed."

Ez mind érthető is, csak éppen arról nem mond az "illető" semmit, hogy amikor először beírom az új jelszót, akkor kell-e ENTER, vagy nem! Aztán az ún. megerősítés (ismétlés után ) ugyanúgy !?
Mert az igen fontos lenne.
H Sz ? Jó lenne ha LENNE ! hahahah Smile
Back to top Go down
morist
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 12:12

Hali hogyhogy!

Sajnos DCC-hez nem érek, csak egy kicsit a Linuxhoz.
A Linuxnál a jelszó a passwd uj_jelszo (+enter) beírásával változtatható meg. Utána kérnie kell az ismétlést. annak a végén is entert kell nyomni.
De ez így van általában minden parancssoros rendszernél, hogy a megerősítéshez, illetve hogy a rendszer figyelembe vegye az új utasítást, entert kell nyomni!
Üdv4
morist
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 14:10

Hali hogyhogy!

Sajnos DCC-hez nem érek, csak egy kicsit a Linuxhoz.
A Linuxnál a jelszó a passwd uj_jelszo (+enter) beírásával változtatható meg. Utána kérnie kell az ismétlést. annak a végén is entert kell nyomni.
De ez így van általában minden parancssoros rendszernél, hogy a megerősítéshez, illetve hogy a rendszer figyelembe vegye az új utasítást, entert kell nyomni!
Üdv4
morist
Köszi morist!

Akkor segítsünk egy kicsit megvilágítani ezt a problematikát.
Igen,a DCC és az RCC ugyanarra van, tehát nem kell hozzá mindenképpen érteni.
De ez a legegyszerűbb "ezköz" pl. Linuxos gépeknél szerkesztő/kezelői minősítésben.
Úgy müxik, mint a Total Commander.
A lényeg, hogy FTP módon kívül Telnettel is communikál a boxal.
Amiről itt szó van ( Jelszó változtatás -ÚJ Jelszó..) ahhoz kellene ez.
Már megjártam párszor a Telnet használatával, az lett a vége, hogy : Flash-elés.
Az pedig sok esetben nem kellemes dolog. Főleg ha nincs mentésed a beállításokról (Csat. lista, config, stb.)
Akkor ezzel a kiegészítéssel, ha akarod pontosítsd most már a MENETET légyszi...!
Back to top Go down
cefreman
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 14:12

Masik vari, ami eleg konnyu, nagyon sok E2-ben amit a 91,910,9000
keszulekhez gyartottak , bennuk van plugin, azaz,, pasword,, sok
enigmaba be is van epitve csak meg kell keresni, ott abban a plugin-ban
megadod a helyes jelszot elmented ujrainditod menubol es ezzel is meg
vagy. Sifteamban van 100% Act ben is van , mintha lattam volna az AAF
enigmaban is ilyen plugynt, ha haza terek kiprobalom meg a tobbi E2 re
is ha ra teszem mukodni fog e , az a plugyun pl. amit sifteam imagebol
teszek masik enigmaba. A plugynt nem lattam gyari alpu sw-ben!!
Back to top Go down
cefreman
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 15:01

Itt a video amit a kollega foljebb leirt !
Back to top Go down
cefreman
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 15:32

Ez is nagyon kiraly megoldas csak azert lehet lesznek imagek ahol a kivant file nemm itt tartozkodik, sifteamba itt van!
Ha nem tudsz egy jelszot, meg sem tutod telnettel valtoztatni, mert nem tudsz belepni telnettel.

a megoldas ujraflasheles helyett:

Taviranyitoval

1. az addonsoknal telepited a tuxbox commander -t

2. tuxboxcomander-t elinditod

3. belepsz /var/etc/ es megnyitod a passwd filet

4. megnyomod a 4 et a taviranyiton edit mode miatt.

Igy nez ki az elso sor

root:*****:0:0:root:/home/root:/bin/sh

Innen kitorlod a ****** ot (hangero minus, es nyilak segitsegevel)

kitorolni a *** egeszen :0:0:root

ok gomb, es exit -> save

Igy kell a sor kinezzen

root::0:0:root:/home/root:/bin/sh

login: root

password: uressen hagyod a belepesnel

Aztan mar lehet valtoztatgatni amire akarod.
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 15:58

Szia Cefreman !
Ezt nevezem naprakész, szakmai tanácsoknak.
Köszönet értük, mások nevében is ! cheers Laughing Smile
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-11-08, 17:12

Hali Cefreman!

Sajnos az én boxomnál nem tudom letöltenie e Tuxbox Commandert, viszont kínál ott egy rakás-számomra- nem fontosat!
FPT-vel viszont kikerestem a Passwd adatait az /etc/ -könyvtárban.
Minden hasonlít arra amit a leírásban mutatsz.

"root:*****:0:0:root:/home/root:/bin/sh " .

A kicsillagotott rész legalább 20 karakter (ha nem több) és a /home/ hiányzik.
Amúgy minden stimmel.
Mivel csak a napokban telepítettem a gépet pontosan ilyen gondok miatt, nem szeretném ezt átélni újra.
Nem csoda hát, hogy kissé óvatossá tesz a dolog!
Annyit jelent ez, hogy a távirányító nélkül is elvégezhetem a " MŰVELETET" ?
Kitörlöm a root: és a 0:0:root/root:/bin/sh közötti részt (karaktereket), elmentem és BOOT ?
Köszi válaszodat!

Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2011-12-06, 10:36

Hali !
Bízva abban, hogy ismét segíthet valaki, egy kérdést szánok ide...
Emlékszem még, hogy néhány évvel ezelőtt (vagy még talán korábban...) láttam egy fórumon a köv.:

A DM 500-as újraindítása ún "script" segítségével.
Pl. : minden éjjel 03:00-kor restaltol a gép, vagy a Cccam leállása esetében újrastartolja a gépet (Cccam-ot).
Biztosan létezik ilyesmi az IPBox -nál is !?
Tudna valaki segíteni ?

Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-04-17, 17:18

Üdv mindenkinek !
Sajnos annyra tudatlan vagyok Linux téren, hogy már egy jó ideje nyüglődöm a nagy várakozásokkal vásárolt IPBox 9900-as ketyerémmel. Nem fogtam fel, hogy matatni kell majd vele, mert a linuxos routerem minden beavatkozás nélkül tette a dolgát, míg ezzel nem jutok közel a megoldáshoz.
Elvileg rém egyszerűnek kellene lennie: A két kártyahelyen van két UPC-s kártya, van két tuner, ami a műholnak megfelelően (a leírás szerint) be lett állítva. Viszont, a csatornák keresésénél eleve csak az első tunert ajánlja fel, mintha a másik nem is létezne !
Leírás hegyeket találtam eddig a kártyák hálózati megosztására, de erről a triviális összeállításról senki nem írt. Megkérdeztem a kedves ABCom-os ügyfélszolgálatost, de azt mndta, ha bedöglött a gép, akkor küldjem el nekik és megjavítják. Pfffff....
Tudna nekem valaki itt segíteni, hogy kihasználjam mindazokat a lehetőségeket (párhuzamos lejátszás és felvétel például), amikkel ezt a dobozt reklámozták ?
Nagyon megköszönném, ha nem kellene ez miatt túladnom rajta.
Back to top Go down
shark
Admin
Admin

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-04-17, 17:54

Utana kell nezzek egy kicsit ,mert ezzel a vevovel meg nem volt alkalmam jatszadozni, de ird le megkerlek milyen szoftot is hasznalsz rajta.

Web

[You must be registered and logged in to see this link.]

Help us to keep our activities online by making a donation and become a VIP member

Back to top Go down
http://ipbox.friendhood.net
cefreman
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-04-17, 21:25

Szerintem az elso bootolasnal vagy nem alitottad be helyesen az enigmat es azert nem ajanlja fel .Sokan hasznalnak 9000 boxokat es muxik a dolog, viszont a tiedre is kellne lennie megoldas raja. Nezd at urja a tuner bealitasaidat mert ha nem csinaltad meg az elso bejelntkezesnel a helyes bealitast akkor most sem fog megjelenni a menunel.
Kereseskor valszd a manualis keresest es valassz tunert majd ha ujra keresel valaszd a masik tunert, valhogy biztos el kerulte valami a figyelmedet!
Meg kerdezheted a dream boxosokat is hogy ok milyen konfiguralast vegeznek a helyes mukodeshez? Es hogy keresik le mindket tuner reszere? Mivel az Enigma alapjai majdnem ugyanazok , belitasok az tuti ugyanaz. Nem ertem mire a 2 kartya? az is hujjeseg ha 2 vettel belolluk, ha ingyen van akkor rendben, de ha 2 kertel csak te erre a celra akkor hujjeseg mivel nagyon szepen be lehet konfiguralni a Upc kartyakat hogy mukodjonek megosztasban, arrol nem is beszelve hogy a te esetedben egy boxrol van szo! No de te tudod!
Szamolj be reszletesen hogy allitodad be a tuner resznel az elso bootolasnal? arrol is hogy mik a lehetosegek a scannelesnel? pl. ha tunernel jobra balra mesz? Varok valszt tolled , hatha segiteni tudok igy vakon is?
Back to top Go down
tsabus
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-04-18, 00:38

A legutbbi hivatalos FW van rajta (20120116), a két tuner egyformán van beállítva (de már szinte minden kombinációt kipróbáltam), manuális keresésnél a második tuner meg se jelenik.
A hivatalos ügyfélszolgálatnak már küldtem pár levelet, de csak az elsőre válaszoltak. Akkor is azt mondták, ha elromlott benne valami, akkor küldjem el nekik. Szóval ez az irány zsákutca.
Azért használok két kártyát, mert a második ingyen volt és sokáig két buta tunert használtam. Ez meg okosabb nálam is...
Most láttam itt, a MediaMarktban egy ARIVA beltérit. Ha nem sikerül valamit alakítani ennyi hónap után, akkor az IPbox megy a levesbe.
Ha lenne valami leírás (lépésről lépésre) az én kétkártyás megoldásomhoz, akkor talán együtt öregednénk meg.
Back to top Go down
tsabus
Newbie
Newbie

PostSubject: Új fejlemény   2012-05-16, 21:43

Ma... mit ma, az előbb felraktam a legújabb fw-t. Rögtön utána ment a clientserver add-on. Eddig jó is. Ekkor viszont újra kellene indulnia, de nem teszi - csak kiírja a kijelzőre, hogy "reboot". Sebaj, majd fél óra várakozás után újraindítottam én. Ahogy elindulna, zöld képernyő, újraindulás, zöld képernyő, újraindulás... a végtelenségig. Ezt eljátszottam vagy 5-ször (mindegyik után újra lett flash-elve) és most pakolom vissza a januári verziót. Azzal jól működik a clientserver add-on.
Mit adnátok egy dupla tuneres IPBOX 9900-ért ?
Back to top Go down
cefreman
Moderator
Moderator

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-16, 23:27

Keress fol skype-on hatha tudok segiteni neked, ne add fol . Tudom hogy itt az aki kellene es tud is, az nem segit de lehet ez uttal en is tudok segiteni! Hadd toltsek a forumot a sok szemettel (spammal) ugy sem olvassa el a kutya sem .
A regebbi IP BOx generaciohoz van tapasztalatom , hatha hasznat vesszuk nallad is , irj batran privatban, en nem vagyok olyan mint a tobbiek , megprobalok segiteni!
Pu-ben megadom a skype id-mat. Szia addig is jo szerencset!
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-17, 10:33

Ma... mit ma, az előbb felraktam a legújabb fw-t. Rögtön utána ment a clientserver add-on. Eddig jó is. Ekkor viszont újra kellene indulnia, de nem teszi - csak kiírja a kijelzőre, hogy "reboot". Sebaj, majd fél óra várakozás után újraindítottam én. Ahogy elindulna, zöld képernyő, újraindulás, zöld képernyő, újraindulás... a végtelenségig. Ezt eljátszottam vagy 5-ször (mindegyik után újra lett flash-elve) és most pakolom vissza a januári verziót. Azzal jól működik a clientserver add-on.

Szia Tsabus !
Nekem IP Box 99-esem van , nem tudom mennyiben hasonlít a 9900-hoz. Valszeg az egy komolyabb masína....
Nem kell elkeseredni, mert jó vasak az IP Boxok.
Nem hinném én sem, hogy ez az egyik legjobban látogatott fórum, de hát mit lehet tenni...
Biztosan jön majd a segítség, van itt nagyon sok hozzáértő.
Ha van kedved, írhatsz PÜ-t, lehetséges valamiben tudok segíteni.
Én szívesen átadom az én configjaimat, ha segít.... sunny study

Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-17, 13:26

Szia Tsabus!
Nekem is 9900-es van, igaz csak egytuneres. Én is beleszaladtam a problémába, hogy a gyári firm nem akart megfelelően működni. Letettem a használatáról, és már jópár hete a Nebulát használom. Nincs vele semmi gond, rendesen megy, CS beállítható. Esetleg próbáld meg azt a firmet, nekem bejött.
Üdv!
morist
Back to top Go down
tsabus
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-17, 14:00

Kedves cefreman, morist és hogyhogy !

Köszönöm, hogy felajánlottátok a segítségeteket ! Lehet, hogy később élek is vele, de hihetetlen dolog történt ! Írtam a gyártónak a problémáról, de az eddigi tapasztalatok alapján nem számítottam érdemi (vagy bármilyen) válaszra. Erra, ma kaptam egy levelet tőlük, melyben azt írták, hogy van egy új softcam, amivel működnie kell. Ez az: [You must be registered and logged in to see this link.]
Ma este kipróbálom.
Mivel kilátásban vagy egy költözés, olyan helyre, ahol nincs UPC vételi lehetőség, ha most sem sikerül, akkor azonnal meghirdetem. Ha jó lesz, akkor csak 2 hónap múlva...
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-20, 13:34

Szia Tsabus,

...sajnos többszöri próbálkozás után is, csak ennyi jelenik meg az általad megadott Link elérése után :

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

...sajnálom, de ezzel valami gond lesz.
További szerencsés kisérletezést és sok sikert.

Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-20, 20:41

Szia Tsabus,

...sajnos többszöri próbálkozás után is, csak ennyi jelenik meg az általad megadott Link elérése után :

Oops! This page appears broken. DNS Error - Server cannot be found.

...sajnálom, de ezzel valami gond lesz.
További szerencsés kisérletezést és sok sikert.

Szia !

Per pillanat működik a szerkezet (eddig csak egy tunerrel). A fenti link nekem működik, most is. Igaz regisztrált tagnak kell lenni azon az oldalon, mert egyébként hibaüzenet jelenik meg, mely felszólít, hogy lépj be.
Én letöltöttem és telepítettem. Utána a Plugin menuben le kell tölteni az oscam kiegészítést. Utána, a Softcam Setup menüben, a "Select server" mellett ki kell választani, hogy "oscam-upc-cw". Kicsi várakozás után életre kel. Sajnos, én az elején nem vártam eleget és valamennyi választható opciót végigjátszottam - sikertelenül. Egész este próbálkoztam, dühöngtem, átkozódtam, míg végül feladtam. Másnap, újra kezdtem és valamiért kimentem, miután a fenti opciót választottam. Mire visszajöttem, működött...
Azóta egyszer újra kellett indítani a szervert, mert bekapcsoláskor nem talált magára, de egyébként fényévekkel jobb, mint a januári verzió. Míg az 10 percenként csinált valamit a vinyóval, közben a kis forgó fogaskerekeket mutogatva, addig ezzel semmi hasonlót nem tapasztaltam még. A médialejátszó is jobban működik.
Egyelőre várom a fejleményeket költözés ügyében, tehát nem erőltetem az egészet. Ha minden jól alakul, akkor szükségtelenné válik a vevő - pont most, amikor kezd egyre inkább úgy kinézni, mint egy valódi kereskedelmi termék.
Back to top Go down
hogyhogy
Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2012-05-21, 11:48

OK, értem. Akkor előre is gratula. Mondtam, hogy jó "machénák" az IP Box-ok....Hahahah Smile

Newbie
Newbie

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2014-11-13, 20:35

Sziasztok!
ABIPBox99HD-t üzemeltetek. Lassúbb mint egy dm800. az tény. De elégedett vagyok vele. Szereztem bele egy dvb-t -t. Ezzel sincs sok bajom mindaddig, míg a dvb-s2-n elindul egy időzített felvétel; ekkor a dvb-t, amit éppen nézek, beszaggat, pont annyira hogy zavaró legyen. Valszeg nem elég erős a gép.... vagy van esetleg rá egy megoldás? ABEnigma szoft van rajta ( 2013.06.10 ). SAT SD és DVB-T SD esetén is ez a helyzet. Ennyi bajom van csak... ha van tipp vagy megoldás, akkor azt szívesen fogadnám. Köszönet.
Back to top Go down
shark
Admin
Admin

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    2014-11-14, 11:44

Ez a tipusu vevo sajnos nem jart a kezeimben, de valoszinu a proci tulterhelt a felvetel miatt es ezert nem tud tobb folyamatot egyszerre jol teljesiteni.

Web

[You must be registered and logged in to see this link.]

Help us to keep our activities online by making a donation and become a VIP member

Back to top Go down
http://ipbox.friendhood.net
Sponsored content

PostSubject: Re: Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)    Today at 18:12

Back to top Go down

Tud valaki segíteni ? (Fontos lehet bárkinek...)
View previous topic View next topic Back to top 
Page 1 of 2Go to page : 1, 2  Next